فرودگاه جدید استانبول - سفر آرا گیتی
فرودگاه جدید استانبول – سفر آرا گیتی

فرودگاه جدید استانبول و مسیر های دسترسی به آن

پس از سال ها انتظار ، بالاخره فرودگاه جدید استانبول با اتمام فاز اول ، آماده بهره برداری شد . این فرودگاه با مساحتی بحدود ۷۶ کیلومتر مربع و ۶ باند پرواز مجزا از هم در آینده آماده میزبانی از ۱۵۰ میلیون مسافر در سال خواهد بود .

با اینکه تا اتمام کامل پروژه فرودگاه استانبول هنوز زمان زیادی باقی مانده ، دولت کشور ترکیه با پایان فاز اول، کلیه پروازهای فرودگاه آتاترک را که در مرکز شهر استانبول قرار داشت و میزبان بیش از ۹۰ درصد پرواز ها از ایران بود را به فرودگاه جدید استانبول منتقل کرد.

در تمام زمان ساخت ، نام این فرودگاه که اقای اردوغان ، رییس جمهوری ترکیه ، از آن به عنوان نماد پیشرفت ترکیه یاد کرده است ، مورد بحث در مجامع سیاسی و اجتماعی بود .

با توجه به برنامه بسته شدن فرودگاه آتاترک ، بسیاری بر این عقیده بودند تا فرودگاه جدید استانبول هم با همین نام که به عنوان بنیان گذار جمهوری ترکیه از اهمیت بسیاری برخوردار است ،‌به فعالیت خود ادامه دهد. اما آقای اردوغان با یادآوری اینکه فرودگاه آتاترک استانبول به عنوان پارک و موزه به فعالیت ادامه خواهد داد ، نام فرودگاه جدید را در روز افتتاح این مجتمع هوایی، فرودگاه استانبول (İSTANBUL HAVALİMANI) اعلام کرد.

پس از بارها تاخیر در شروع اولین پرواز ها ، هم اینک پس از تعطیل شدن فرودگاه آتاترک ،‌ کلیه پروازهای این فرودگاه به فرودگاه استانبول انتقال داده شده است .

شاید یکی از بزگترین مشکل این پروژه عظیم ، دوری این فرودگاه از مرکز شهر استانبول و سوالاتی در مورد دسترسی با وسایل نقلیه عمومی به این این فرودگاه می باشد . هم اکنون تنها راه حمل و نقل عمومی استقاده از خطوط سرویس اختصاصی به نام هاوا ایست (HAVAİST) برای این فرودگاه میباشد . البته خطوط مترو برای این فرودگاه در دست احداث می باشند .

تور استانبول – تور ارزان استانبول – تور آفری استانبول – تور استانبول نوروز99 – تور لحظه آخر استانبول – فرودگاه استانبول – سفر به استانبول – گشت در استانبول – سفر آرا گیتی – آژانس هواپیمایی – پرواز قشم ایر – پرواز ترکیش – پرواز ایران ایر – پرواز ماهان – پرواز اطلس جت – خرید بلیط استانبول – بلیط ارزان استانبول – فرودگاه استانبول – تور استانبول